Forum nieruchomości w Peru. Andyjski kraj pełen historii, oraz egzotycznej kultury. Peru to nie tylko destynacja na wakacje w Ameryce Południowej i odwiedzenie Machu Picchu w Andach, ale także miejsce, które można brać pod uwagę na zakup nieruchomości zagranicznej i emigrację. Podziel się z nami informacjami i opiniami jak żyje się na codzień w Peru. Jakie są możliwości zakupu tam mieszkania, domu lub działki. Jak obcokrajowiec może zakupić nieruchomość, czy są restrykcje dotyczące nabywania ziemi przez obcokrajowca.
Daj nam odpowiedź jakie są ceny nieruchomości w Peru? Jak wynająć mieszkanie w Peru, jak zarezerwować apartament na wakacje w Peru? Ile kosztuje projekt domu, ile prawnik i notariusz. Ilu Polaków mieszka w Peru na stałe?
Zapraszamy na Dom bez Granic do dyskusji i zamieszczania swoich ogłoszeń i opinii o Peru. Forum z peruwiańskich miast: sławne Cuzco, Lima, Pucalipa, Huancayo, Chimbote, Iquitos w Amazonii, Piura, Chiclayo, Trujillo, oraz Arequipa. Polskie forum o Peru! Bienvendo a Peru!
#797 przez tomaszmarte
14 gru 2017, o 01:48
Peru jest krajem bardzo sprzyjającym emigracji i można tu kupić nieruchomość lub ziemię nigdy w Peru nie będąc. Przez pośrednika. Ceny nieruchomości zależą od lokalizacji i oczywiście najdrożej jest w Limie. Gdybyście chcieli kupić mieszkanie w Limie w dzielnicy bezpiecznej ( Surquillo, Lince, Jesus Maria, Pueblo Libre etc..) to musicie liczyć się z ceną 90 tys. dolarów w górę. Mówimy tu o mieszkaniach dużych, nowych, około 100m2.
Oczywiście są dzielnice jeszcze droższe, ale też są tańsze, problem jest taki , że tych " mieszkalnych" dla Europejczyków jest niewiele.
Zupełnie inną sprawą, jest życie na prowincji. W małych miasteczkach spokojnie zmieścicie się w cenie 60 tys. usd.. natomiast w dżungli można kupić ziemię w cenie 3-4 tys. dolarów za hektar. Czym dalej od cywilizacji tym taniej. Pomagałem kilku rodakom kupić domek w dżungli i są to kwoty naprawdę niskie, czyli 15- 20 tys. dolarów za spory kawałek ziemi z postawionym domkiem do remontu.
Problem jest ze słabo wykwalifikowaną siłą roboczą i ich mentalnością, gdyż jak tylko dostaną kasę do ręki to "znikają", a do pracy wrócą jak im się skończą pieniądze :)
Można jeszcze znaleźć piękny kawałek ziemi gdzieś nad Amazonką gdyby ktoś chciał zmienić swoje życie, schować
się, odpocząć lub taki który wyglądem przypomina Bawarię z łąkami porośniętymi trawą, do uprawy, pod hodowle bydła z latem przez cały rok. Z każdym rokiem przyjeżdża jednak co raz więcej Niemców, Belgów i Holendrów, którzy kupują sporo hektarów i zakładają swój biznes.
Ludzie na miejscu przyjaźni, ale słabo wyedukowani, często starający się wyłudzić od obcego kilka groszy, więc trzeba uważać na wszelkiego rodzaju "pomocników". Dobrze jest znać podstawy hiszpańskiego, bo na prowincji słaba znajomość angielskiego.
Gdyby ktoś potrzebował kontaktu w Peru, chciał kupić ziemię lub po prostu zwiedzić ten piękny kraj to zapraszam do kontaktu. Każdy rodak jest u nas mile widziany. Przecież to koniec świata...

Marcin Mentel
Skype: marcingryf
http://peruexpedicion.com/
https://www.facebook.com/peruexpedicion/
http://southamerica.blog.onet.pl/

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.