Forum nieruchomości w Surinamie. Kraj nad Oceanem Atlantyckim "wciśnięty" pomiędzy Gujanę, Brazylię a Gujanę Francuską ze stolicą w Paramaribo. Niewiele jest informacji w języku polskim o nieruchomościach w Surinamie w związku z tym jeżeli byłeś/byłaś w Surinamie lub może mieszkasz w tym kraju, chętnie poczytamy opinie i doświadczenia Polaków związane z życiem i nieruchomościami tym kraju. Ile kosztują nieruchomości w Surinamie? Jak wygląda wynajem mieszkania w Surinamie, jak wakacje w Surinamie, a jak pomyśleć i czy jest możliwość inwestycji w nieruchomości w Surinamie. Informacje z Trip Advisor czy Global Propert Guide nie informują wystarczająco jak wygląda handel i sytuacja w Surinamie.
Czy w kraju panuje korupcja? Czy jest przyjazny obcokrajowcom? Czy warto tam inwestować i czy jest to bezpieczny kraj do podroży? Czy ziemię i nieruchomości są kontrolowane przez państwo i polityczną władzę w kraju? Forum z miast Surinamu: Paramaribo, Nickerie, Lelydorp, Nieuw Nickerie, Koewarasan, oraz De Nieuwe Grond.
#813 przez Informator
20 gru 2017, o 14:24
Nieruchomości – Surinam

W poszukiwaniu ciekawych miejsc na wyjazd wakacyjny lub zakup nieruchomości w celu stałej wyprowadzki na pewno mieliście na oku niejeden tak zwany raj na ziemi. Miejsce, gdzie przez cały rok jest ciepło, rosną egzotyczne rośliny i żyją niespotykane w Europie zwierzęta.

Wiele z tych krajów czeka z otwartymi ramionami na turystów i inwestorów, w inne są nieco mniej gościnnie, ale jeśli mówimy o inwestycji w nieruchomości, warto również wymienić te kraje, w których inwestycja w nieruchomości może być ryzykowna, mimo, że kraj sam w sobie przyciąga swoją atmosferą nie tylko amatorów dalekich podróży.

Gujana Holenderska

Jednym z takich pięknych, a zarazem najmniejszym, niezależnym krajem Ameryki Południowej, jest Surinam. Jest to kraj stosunkowo młody, pomiędzy Gujaną Francuską, a Gujaną. Został on skolonizowany przez Holendrów i stosunkowo niedawno, bo w 1975 roku, uzyskał niepodległość. Wcześniej nazywany był nawet Gujaną Holenderską. W związku z historią tego kraju, głównym językiem urzędowym jest niderlandzki, ale nieoficjalnie można porozumieć się po angielsku, a także w językach kreolskim, jawajskim, sranan tongo i karaibskim hindustani.

Gorąco i wilgotno cały rok

Panuje tutaj klimat równikowy, wilgotny, gdzie suma opadów waha się między 2000 a 3040 mm rocznie. Średnia temperatura w styczniu wynosi 26,4 stopnia Celsjusza, natomiast w lipcu 28,5 stopnia Celsjusza. Przez cały rok jest tutaj ciepło, a bezpośredni dostęp do Oceanu Atlantyckiego potrafiłby przyciągnąć niejednego amatora wodnego szaleństwa.

Surinam jednak nie należy do tych bardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów. Nie ma tutaj dogodnej bazy turystycznej, jednak jest duża szansa, że niedługo się to zmieni, ponieważ w całym kraju odnotowuje się coraz więcej inwestycji związanych z infrastrukturą oraz turystyką.

Oprócz pięknych plaż Oceanu Atlantyckiego, Surinam ma do zaoferowania setki wspaniałych, bajecznych wręcz miejsc do odwiedzenia. 80% terytorium kraju pokrywają lasy deszczowe, w wielu wypadkach wciąż niezbadane. Znajdziecie tutaj wiele gatunków egzotycznych zwierząt, między innymi leniwce, tapiry czy oceloty. Najwyższym szczytem o wysokości 1280 metrów nad poziomem morza jest Juliana Top.

Niestabilna sytuacja polityczna

Od czasu uzyskania niepodległości w kraju doszło do wielu przewrotów politycznych, kiedy to rządy cywilne były zastępowane przez rządy wojskowe. Do dnia dzisiejszego Surinam zmaga się z korupcją, niewielką wolnością gospodarczą, mimo, że ogłoszono demokrację.

Eksperci zwracają uwagę, że w Surinam własność prywatna nie jest dobrze chroniona, a większość ziemi jest wciąż własnością państwa. Niestety często istnieje ryzyko wywłaszczenia dzierżawionych gruntów czy nieruchomości, a rozstrzyganie sporów własności i przyznania tym samym odszkodowań trwa dość długo, w związku z czym inwestowanie w Surinam należy niestety do ryzykownych.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że nawet sytuacja kryzysowa w 1994 roku, podczas załamania gospodarczego, zmusiła rząd do poważnego rozważania kwestii sprzedaży ogromnych połaci puszczy firmom drzewnym. W przeszłości władze kraju były oskarżane o udział w handlu narkotykami.

Korupcja i nepotyzm

W Surinam od wielu lat istnieje również problem korupcji, głównie ze względu na wprowadzenie mnóstwa kontroli cen, wielu licencji, oraz kontrolowania wielu obszarów gospodarki. Dodatkowo Surinam uczestniczy w spięciach terytorialnych z sąsiednią Gujaną Francuską, co negatywnie wpływa nie tylko na inwestycje, ale również na nastroje społeczne.

PKB na mieszkańca w Surinam wynosi około 6400 Dolarów, jednak w stosunku rocznym spadło ono o 11,67%, a w ciągu pięciu lat spadło o 13,58%. Bezrobocie wynosi około 9%. W Surinam jest 55 lotnisk, z czego 6 ma utwardzoną nawierzchnię, a infrastrukturę drogową tworzy ponad 4300 kilometrów utwardzonych dróg. Gospodarka związana jest głównie z przemysłem wydobywczym, ale również z turystyką.

Surinam to piękny kraj, jednak wciąż trapiony duchami przeszłości. Nie do końca pewna sytuacja polityczna, nieunormowane prawa własności, istniejące ryzyko wywłaszczenia dzierżawionych działek i nieruchomości, a także korupcja, nie przekonują do zakupów nieruchomości zachowawczych inwestorów. Być może przytrafi się Wam niebywała okazja, aby zamieszkać w tym ciepłym i jakże egzotycznym kraju i będziecie mogli powiedzieć, że Surinam to wspaniałe miejsce, aby zamieszkać tu na stałe.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.