Forum nieruchomości w Trynidad i Tobago. Forum dyskusyjne związane z wyjazdem na Karaiby i poszukiwania swojego miejsca w świecie. Domu na wakacje i domu na emeryturę w ciepłych krajach basenu Morza Karaibskiego, oraz w Ameryce Południowej. Polacy w Trynidad i Tobago. Ceny nieruchomości w Trynidad i Tobago, oraz możliwości obcokrajowca marzącego o zakupie nieruchomości. Prawo, przepisy i obostrzenia dla obcokrajowców. Czy bezpiecznie? Polonia w Trynidad i Tobago. Mieszkasz w Trynidad i Tobago? Napisz nam o życiu codziennym w tym kraju? Jakie są ceny podstawowych artykułów, ile kosztuje wynajem mieszkania, ile kosztuje zakup nieruchomości. Koszty i przepisy od rezerwacji nieruchomości do aktu własności. Jakie są podatki w Trynidad i Tobago. Jak w praktyce wygląda zakup nieruchomości za granicą w Trynidad i Tobago przez Polaka? Znasz jakieś firmy wyspecjalizowane w sprzedaży nieruchomości w Trynidad i Tobago, oraz w Ameryce Południowej? Napisz o tym, podziel się opiniami. Czy warto inwestować w Trynidad i Tobago? Jak kupić dom przy plaży? Jakie lokalizacje w Trynidad i Tobago najlepsze do zakupu? Jak dolecieć? Doradztwo i consulting w Trynidad i Tobago. Polacy i polskie placówki na wyspie. Ile kosztuje prawnik, notariusz i ile się zarabia w Trynidad i Tobago. Zamieść ogłoszenie, zareklamuj swoje usługi na wyspie. Polskie forum z następujących miast Trynidad i Tobago: Port of Spain, Chaguanas, Point Fortin, Arima, San Fernando i innych miast.
#814 przez Informator
20 gru 2017, o 14:27
Nieruchomości – Trinidad i Tobago

Jeśli zastanawialiście się nad wyprowadzką do miejsca przypominającego raj na ziemi, na pewno pomyśleliście chociaż przez chwilę o wyspach Ameryki Środkowej. Jednym z bardzo pięknych państw leżących w archipelagu Małych Antyli jest Trynidad i Tobago.

Ten niewielki kraj, liczący nieco ponad milion mieszkańców leży na dwóch wyspach, większej – Trynidad, położonej bliżej wybrzeży Wenezueli, a także mniejszej – Tobago. Na wyspach panuje klimat gorący i wilgotny – równikowy. Temperatury łagodzą trochę wiatry pasatowe, które jednocześnie przynoszą obfite opady. W przeciwieństwie do wielu ciepłych krajów, Trynidad i Tobago nie odwiedzają huragany, co jest niebywałą zaleta podczas wyboru tej lokalizacji na zakup nieruchomości. Średnia temperatura roczna wynosi 27 stopni Celsjusza.

Trynidad i Tobago to piękny kraj, który śmiało można nazwać rajem na ziemi. Zamieszkuje go ponad 260 gatunków ptaków, 600 gatunków przepięknych motyli. W rafach koralowych żyją setki tropikalnych ryb, na lądzie często występują iguany, ogromne żółwie skórzaste, a także oceloty, oposy czy kapucynki. Rafy koralowe, piękne plaże i turkusowe wręcz wody potrafią przyciągnąć swoją magią.

Ceny nieruchomości w Trynidad i Tobago

Ceny nieruchomości w Trynidad i Tobago powoli rosną i dają klarowny przekaz inwestorom po spadkach, które miały miejsce do 2009 roku. W latach 2007 – 2009, podczas globalnego kryzysu ceny nieruchomości spadły o niemalże 20%. Aktualnie ceny nieruchomości w Trynidad i Tobago rosną, a wzrosty zaczęły się w 2014 roku, przykładowo w 2015 roku wzrosły o 6%.

Należy przyznać, że ze względu na politykę państwa, kraj nie odbił się tak szybko jak jego karaibscy sąsiedzi. Zagraniczni inwestorzy byli zobligowani do posiadania licencji na zakup ziemi lub nieruchomości, co odstraszyło wówczas wielu potencjalnych kupców, głównie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, czy też Kanady.

Ile kosztuje dom a ile mieszkanie

Dzisiaj ceny powoli rosną. Ceny nieruchomości na wyspach wahają się od 240 tysięcy Dolarów do 1,26 miliona Dolarów, w zależności od lokalizacji. Koszt trzypokojowego, jednopiętrowego domku, na wyspie Trynidad wynosi od 310 tysięcy Dolarów do 550 tysięcy Dolarów. Droższe nieruchomości znajdują się głównie w zachodniej części wyspy. Okolice The Crossings, na obrzeżach miasta Arima, to koszt od 265 tysięcy Dolarów. W Tobago ceny domów na małych osiedlach zaczynają się od 390 tysięcy Dolarów, dochodząc do 550 tysięcy Dolarów.

Zakup nieruchomości w Trynidad i Tobago przez Polaka

Warto wiedzieć, że w Trynidadzie obcokrajowcy mogą zakupić dzisiaj nawet 1 akr nieruchomości do celów mieszkalnych, bez posiadania licencji rządu. W Tobago natomiast wprowadzono w 2007 roku wymóg posiadania licencji, którego do dziś nie zniesiono. Należy jednak pamiętać, że pozwolenie na zakup nieruchomości nie jest równoznaczne z prawem pobytu, bez specjalnych zezwoleń i wiz obcokrajowcy mogą przebywać w Trynidadzie i Tobago do trzech miesięcy, jednak można starać się o wydłużenie tego czasu. Praca zarobkowa, która trwa dłużej niż 30 dni, również wymaga specjalnych zezwoleń. Cudzoziemcy, którzy chcą inwestować w większe nieruchomości muszą złożyć wniosek o licencję oraz o zagospodarowanie przestrzenne.

Umowa kupna sprzedaży

Jeśli znajdziecie interesującą Was nieruchomość, ustalicie ze sprzedającym jej cenę, powinniście sporządzić razem umowę kupna – sprzedaży. Kupujący uiszcza wówczas depozyt wysokości 10% wartości nieruchomości. Od tej pory jest 90 dni na załatwienie pozostałych spraw.

Obie strony umowy powinny zatrudnić prawnika, który zadba o interesy zarówno sprzedającego, jak i kupującego, sprawdzi czy nieruchomość jest wolna od wszelkich obciążeń i zadba uiszczenie wszystkich kosztów i skompletowanie dokumentów. Na koniec zarejestruje sprzedaż w urzędzie. Kupujący musi opłacić od 3% do 7,5% opłaty skarbowej, a także opłaty prawne w wysokości od 0,5% do 1,5%, z doliczonym podatkiem VAT 15%. Sprzedający opłaca również opłatę prawną tej samej wysokości, oraz prowizję agencji nieruchomości w wysokości od 3 do 5%.

Niewątpliwie Trynidad i Tobago to piękny kraj, który jak na nasze warunki i przyzwyczajenia można nazwać egzotycznym. Wspaniała aura panująca tutaj przez cały rok oraz cudowna fauna i flora są na pewno głównymi argumentami, aby wybrać to państwo podczas poszukiwań wymarzonych nieruchomości. Istny raj na ziemi.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.