Forum nieruchomości w Arabii Saudyjskiej. Ogromny kraj położony na Półwyspie Arabskim. To niezwykle ważny i dynamiczny kraj w tym regionie, jeżeli chodzi o rynek nieruchomości. Nie odwiedza go jednak zbyt wielu obcokrajowców poszukujących okazji do lukratywnych inwestycji na świecie i na Bliskim Wschodzie. Największe miasta tego kraju to: Rijad stolica Arabii Saudyjskiej, Chamis Muszajt, Burajda, Tabuk, At-Ta'if, Al-Hufuf, Ad-Dammamm, Medyna, Mekka i Dżudda.
Osoby które były w Arabii Saudyjskiej zachęcamy do podzielenia się z czytelnikami forum "Dom bez Granic" swoimi doświadczeniami z pobytu w tym kraju. Z czasem na forum znajdziesz posty, opinie i informacje o cenach nieruchomości w Arabii Saudyjskiej, informacje o restrykcjach dla obcokrajowców w zakupie nieruchomości w Arabii Saudyjskiej, jak postrzegany jest cudzoziemiec i nie Muzełmanin w tym kraju. Czy w ogóle warto brać pod uwagę ten kraj jako miejsce na zakup domu, mieszkania czy działki pod inwestycję za granicą w Azji? Czy można w Arabii Saudyjskiej kupić nieruchomość na firmę i odliczyć podatek? Jak wygląda tamtejszy rynek nieruchomości, jakie światowe agencje nieruchomości są obecne w Arabii Saudyjskiej? Jakie jest ryzyko inwestowania w tym kraju? Notariusz, prawnicy i inne instytucje związane z handlem nieruchomościami w Arabii Saudyjskiej. Ile kosztuje wynajem mieszkania w Rijadzie i innych miastach Arabii Saudyjskiej. Ile kosztuje średnio metr kwadratowy mieszkania. Jak wygląda codzienne życie i praca w Arabii Saudyjskiej? Ile zarabia się w tym kraju? A może podasz nam informacje o wynajmie apartamentów wakacyjnych w Arabii Saudyjskiej. C o trzeba zwiedzić w tym kraju. Ogłoszenia, informacje i przewodnik dla inwestora z zagranicy po Arabii Saudyjskiej. Także Polonia i środowiska polonijne w Arabii Saudyjskiej. Prowadzisz firmę lub mieszkasz na stałe w Arabii Saudyjskiej? Zamieść tutaj swoje informacje i zareklamuj swoje usługi i serwisy.
#749 przez _admin_
23 lis 2017, o 18:22
Nieruchomości Arabia Saudyjska

Czy wyobrażaliście sobie kiedykolwiek możliwość wyprowadzki w jakieś egzotyczne, nietypowe miejsce? Możecie wybierać na prawdę z wielu krajów, niemalże na każdym kontynencie na świecie. Jeśli przez chwilę pomyśleliście o Bliskim Wschodzie, ze względu na panujące tam warunki atmosferyczne, wspaniałą kulturę i historię, na pewno zainteresuje Was Arabia Saudyjska.

Arabia Saudyjska, a oficjalnie Królestwo Arabii Saudyjskiej to państwo leżące na Półwyspie Arabskim, w południowo - zachodniej Azji. Państwo graniczy z Irakiem, Omanem, Jemenem, Jordanią, Kuwejtem, Katarem oraz Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Najważniejszymi miastami Arabii Saudyjskiej są stolica Rijad - około 5 milionów mieszkańców, a także Dżuda licząca około 3 milionów mieszkańców, Mekka i Medyna, odpowiednio liczące około 1,5 miliona oraz 1 milion mieszkańców. W całym państwie mieszka około 32 milionów ludzi.

Klimat nie dla każdego

W Arabii Saudyjskiej panuje klimat gorący i suchy, pustynny, zwrotnikowo - kontynentalny. Roślinność występuje tylko w oazach. Temperatury latem sięgają nawet 50 stopni Celsjusza, średnio w najgorętszym miesiącu - lipcu, temperatura waha się od 30 do 50 stopni Celsjusza. Najchłodniej jest w styczniu, kiedy temperatura wynosi od 10 do 18 stopni Celsjusza. Wybrzeże Zatoki Perskiej jest płaskie i piaszczyste, przy wybrzeżu znajdują się wyspy i wysepki, oraz liczne rafy koralowe.

Pomijając wspaniałe wybrzeże Zatoki Perskiej, w Arabii Saudyjskiej znajdziecie tutaj mnóstwo atrakcji. Jeśli będziecie mieli okazję, na pewno powinniście odwiedzić święte miasta Mekki i Medyny, odwiedzane przez miliony muzułmanów rocznie. Należy jednak pamiętać, że turystyka w Arabii Saudyjskiej jest ograniczona ze względu na normy obyczajowe i kulturowe.

Ceny nieruchomości w Arabii Saudyjskiej

Jeśli interesuje Was zakup domu lub mieszkania w Arabii Saudyjskiej, na pewno znajdziecie coś ciekawego dla siebie. Należy jednak wspomnieć, że rynek nieruchomości w Arabii Saudyjskiej znacznie spowolnił. Podczas gdy ceny ropy w ciągu roku spadły o około 45%, a Królestwo angażowało się w wojnę w Jemenie, ceny nieruchomości niedawno przestały rosnąć, a teraz zaczynają spadać. Eksperci podejrzewają powtórkę z początku lat osiemdziesiątych, kiedy podobna sytuacja przyczyniła się do spadku PKB o około 1/3.

W ciągu roku ceny mieszkań w stolicy, Rijadzie, spadły o około 1% w stosunku do trzeciego kwartału 2015 roku. Natomiast w nieco mniejszym mieście, w Dżuddzie, ceny mieszkań spadły o 4%. W stosunku do trzeciego kwartału 2015 roku spadły również transakcje mieszkaniowe. Czy patrząc na spadki na przełomie dwóch ostatnich lat, jest to dobry moment na zakup nieruchomości w Arabii Saudyjskiej? Po recesji z lat `90 wprowadzono ustawę w 2000 roku, która miała na celu zachęcić zagranicznych inwestorów do rozruszania gospodarki. Wówczas ceny nieruchomości wzrosły o około 14% na przestrzeni lat 2000 - 2005.

Ustawa o obcokrajowcach inwestujących w Arabii Saudyjskiej

Jeśli interesują Was nieruchomości w Arabii Saudyjskiej, warto wiedzieć jakie zmiany wprowadziła ustawa o nieruchomościach z 2000 roku. Wprowadziła ona możliwość zakupu nieruchomości obcokrajowcom legalnie przebywającym na terenie Arabii Saudyjskiej, w celu zamieszkania lub przebywania w zakupionej nieruchomości, pod warunkiem otrzymania licencji od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Ustawa pozwala również zakup nieruchomości na cele firmowe, do prowadzenia działalności lub zakwaterowanie swoich pracowników, również za zgodą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Warto jednak pamiętać, aby zapowiedz spekulacjom, od zakupu do sprzedaży takich nieruchomości, musi minąć minimum pięć lat. Ustawa również zabrania posiadania nieruchomości w świętych miastach Mekki i Medyny. Muzułmanie spoza Arabii Saudyjskiej mogą uzyskać umowę najmu w tych miastach, na okres nie dłuższy niż dwa lata, z możliwością odnowienia umowy.


Podatek dochodowy w Arabii Saudyjskiej

Warto zwrócić uwagę, że podatek dochodowy w Arabii Saudyjskiej jest niski, ale w zależności od narodowości podatnika, należy pamiętać o podatku o nazwie „zakat”, który jest płacony przez obywateli Saudyjskich oraz mieszkańców GCC, czyli państw Rady Współpracy Zatoki Perskiej. „Zakat” jest to Islamski bezpośredni podatek od nieruchomości i dochodów, pobierany według zryczałtowanej stawki 2,5%, płacony zamiast podatku dochodowego. Wszyscy inni, nie posiadający obywatelstwa będą musieli zapłacić podatek dochodowy wysokości 20%.
Arabia Saudyjska to bardzo ciekawy kraj, w którym możecie zainwestować, pracować lub spędzać w nim wakacje. Już dziś możecie poszukać nieruchomości w Arabii Saudyjskiej w sam raz dla siebie.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.