Forum nieruchomości w Azerbejdżanie. Państwo nad Morzem Kaspijskim i jedno z najszybciej się rozwijających państw tego regionu Azji. Azerbejdżan graniczy z Rosją, Gruzją, Armenią i Iranem. Największe miasta kraju to: Baku - stolica Azerbejdżanu, Seki, Bakixanov, Nachiczewan, Szyrwan, Qaracuxur, Xirdalan, Mingeczaur, Sumgait, oraz Gandża. W Azerbejdżanie swój oddział posiada również Remax International, ale nie udało nam się znaleźć innych ważnych międzynarodowych agencji nieruchomości. W tym dziale zapraszamy do wyrażania swoich opinii o Azerbejdżanie, plusów i minusów z pobytu w tym kraju. Bogate złoża ropy i gazu czynią ten krajem popularnym miejscem na inwestycję przez zagranicznych inwestorów. W tym dziale wkrótce mamy zamiar poczytać posty od osób które znają się na podatkach w Azerbejdżanie, zakładaniu firmy w Azerbejdżanie i aktualne informacje o cenach nieruchomości w tym kraju. Podatki w Azerbejdżanie. Azerbejdżan liczy blisko 9 mln ludności. Większość tej nacji to muzełmanie. Azerbejdżan uzyskał niepodległość od Związku Radzieckiego w 1991 roku. Potem nastąpiła wojna z Armenią o region Nagorno Karabakh. W dalszym ciągu korupcja dominuje kraj, ale z roku na rok Azerbejdżan odwiedza coraz więcej inwestorów, a w ostatnich latach ogromna kampania reklamowa ma za zadania zainteresować zagranicznych inwestorów przyjazdem do Azerbejdżanu.
Poczytaj posty polskiej Polonii w Azerbejdżanie. Informacje o ryzyku inwestowania w Azerbejdżanie, doradztwo biznesowe i konsulting w tym kraju. Prawnicy, notariusze i agencje nieruchomości w Azerbejdżanie. Posty o sprzedaży i wynajmie domów i mieszkań w Azerbejdżanie. Ile kosztuje wynajem mieszkania w Baku, jak traktowany jest obcokrajowiec w Azerbejdżanie. Czy nie ma żadnych przeszkód do inwestycji w nieruchomości przez cudzoziemca w Azerbejdżanie. Czy można kupić nieruchomość na firmę w tym kaukaskim kraju. W końcu informacje o wynajmie wakacyjnym apartamentów i domów w Azerbejdżanie. Ile się zarabia w tym kraju i ile potrzeba aby przeżyć przez miesiąc w Azerbejdżanie. Ceny w Baku i innych miastach. Weź udział w dyskusji o Azerbejdżanie.
#909 przez Informator
12 lut 2018, o 14:15
Nieruchomości - Azerbejdżan

Azerbejdżan to państwo w Azji położone nad Morzem Kaspijskim, sąsiadujące z Rosją, Armenią, Gruzją, Iranem oraz Turcją. Jest to bardzo ciekawy kraj, który być może niektórzy z Was chcieliby odwiedzić, a może nawet w nim zamieszkać.

Kraj ma powierzchnię ponad 86 tysięcy kilometrów kwadratowych i cechuje się on bardzo urozmaiconym środowiskiem geograficznym. Kraj na długości 680 kilometrów graniczy z Morzem Kaspijskim, które ma dość urozmaiconą linię brzegową.

Jaki klimat w Azerbejdżanie

Podobnie jak ukształtowanie terenu, tak samo zróżnicowany jest klimat Azerbejdżanu, leży on w strefie klimatu podzwrotnikowego, w przeważającej części kraju - suchego, w jedynie na Nizinie Lenkorańskiej - wilgotny. Temperatury zależne są od wysokości, duża część kraju jest górzysta, wysoko położona, przez co chłodniejsza. Zimy są mroźne, średnia temperatura dobowa wówczas wynosi -6 stopni Celsjusza. Latem średnie temperatury wynoszą 14 stopni Celsjusza. Na terenach niżej położonych temperatury zimą wahają się od 1 do 3 stopni Celsjusza, latem o wynoszą około 27 stopni Celsjusza, zdarzają się również upały, podczas których temperatura może osiągać 35 stopni Celsjusza.

Roślinność Azerbejdżanu jest zróżnicowana, tereny nizinne zdominowane są przez roślinność półpustynną, obszary przedgórskie pokryte są roślinnością stepową, góry natomiast pokryte są lasami, które zajmują jedynie 10% powierzchni kraju. Fauna Azerbejdżanu zdominowana jest przez gatunki pochodzące z Regionu Śródziemnomorskiego, oraz Europejskiego. Żyją tu niedźwiedzie brunatne, rysie, lamparty, sarny, jelenie, a także wysoko w górach - koziorożec kaukaski.

Sytuacja polityczna a inwestowanie przez cudzoziemców w Azerbejdżanie

Jeśli interesujecie się zakupem nieruchomości w Azerbejdżanie, warto wiedzieć, że Azerbejdżan natychmiast po uzyskaniu niepodległości od Związku Radzieckiego w 1991 roku stanął w obliczu politycznych przewrotów, a także upadku gospodarczego oraz wojny z sąsiednią Armenią. Ostatnie pięć lat jednak pokazuje, że w Azerbejdżanie można pokładać pewnego rodzaju nadzieje, ponieważ roczne tempo wzrostu PKB wyniosło 10%.

Aktualnie wzrost gospodarczy Azerbejdżan zawdzięcza przemysłowi naftowemu, jednak wbrew pozorom można śmiało powiedzieć, że mimo posiadanych złoży zasobów naturalnych Azerbejdżan pozostaje jednym krajów z najniższym dochodem w Europie i Środkowej Azji Środkowej.

Korupcja

Dużym problemem w Azerbejdżan nadal jest korupcja, szczególnie w sektorze naftowym, co przyczynia się do ubóstwa. Wynikiem tego są bardzo często trudne warunki pracy, niskie płace, nieciekawe praktyki zatrudnienia, a także ciągłe zanieczyszczenie środowiska.

Sytuacja obcokrajowców

Jeśli marzycie o zakupie nieruchomości w Azerbejdżanie, będziecie mocno zawiedzeni. Ponieważ Azerbejdżan pozostaje zamknięty na własność zagraniczną, jest bardzo ograniczony leasing, a jeśli cudzoziemiec nabył ziemię poprzez darowiznę lub zamknięcie hipoteki, zobowiązany jest do sprzedaży jej w ciągu roku. Co prawda istnieje jeden wyjątek, cudzoziemcy mogą dzierżawić ziemie i nieruchomości na okres 10 lat, na tak dzierżawionym gruncie cudzoziemcy mogą posiadać, dzierżawić lub wynajmować nieruchomości. Jednak w aktualnych warunkach gospodarczych, a także przy nieuregulowanej sprawie z własnością nieruchomości przez osoby zza granicy, nie jest to najczęściej wybierany kraj do inwestycji zagranicznych.

Konflikt zbrojny z Armenią

Dodatkowym argumentem za omijaniem Azerbejdżanu przy inwestycjach w nieruchomości jest trwający od czasu ogłoszenia niepodległości konflikt zbrojny z Armenią. Konflikt ten dotyczy Terytorium Górskiego Karabachu, który od wieków był zamieszkiwany przez chrześcijańską ludność ormiańską. Tereny te przed wiekami najeżdżane było przez agresorów muzułmańskich, z czasem został on oddany pod zależność Persji i pod władanie muzułmańskiej dynastii. Wieloletnia, wręcz wielowiekowa podległość ludom muzułmańskim, a także wymieszanie etniczne na tych terenach często powodowały starcia azersko - ormiańskie.

Po uzyskaniu niepodległości przez Azerbejdżan niemal natychmiast doszło do konfliktu z Armenią o te tereny, Karabascy Ormianie w 1992 roku ogłosili niepodległość Górskiego Karabachu, co oczywiście nie uzyskało aprobaty władz Azerbejdżanu. Partyzancka walka bardzo szybko przekształciła się w regularną wojnę. Wielokrotnie dochodziło do prób mediacji, między innymi w 1994 roku wypracowane rozwiązanie konfliktu zostało odrzucone podczas gdy Ormianie żądali uznania niepodległego Górskiego Karabachu. Podpisano wówczas jedynie zawieszenie broni. Rozejm jednak systematycznie jest naruszany.

Azerbejdżan to piękny kraj, który nie przyciąga do siebie jednak inwestorów. Jest to dość ryzykowny rynek nieruchomości i ciężko na nim kupić nieruchomość. Jest to jednak bardzo ciekawy geograficznie i kulturowo kraj, który warto odwiedzić i zobaczyć w nim wszystko na własne oczy.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.