Forum nieruchomości w Bahrajnie. Polskie forum o Bahrajnie. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o tym arabskim kraju. Życie i mieszkanie w Bahrajnie. Polacy w Bahrajnie i polska Polonia w Bahrajnie. Mieszkasz na stałe w Bahrajnie? A może tyko wyjeżdżasz na wakacje? Podziel się z czytelnikami forum "Dom za granicą" swoimi wrażeniami z pobytu w Bahrajnie. Praca w Bahrajnie i ceny nieruchomości w Bahrajnie. Sprzedaż i wynajem nieruchomości. Jak i gdzie inwestować w Bahrajnie?
Ile wynoszą średnie ceny nieruchomości w Bahrajnie? Ile kosztuje prawnik, a ile notariusz? Ogłoszenia biznesowe i ogłoszenia o pracę w Bahrajnie. Kontakty pomiędzy firmami. Działalność gospodarcza w Bahrajnie.
Jak nawiązać kontakty handlowe z firmami w Bahrajnie. Porady od przedsiębiorców i biznesmenów znających się na arabskich rynkach zbytu. Zamieść i czytaj opinie o Bahrajnie. Polskie forum z następujących miast Bahrajnu: Manama, Ar-Rifa, Madinat Hamad, oraz Al-Muharrak.
#911 przez Informator
12 lut 2018, o 14:27
Nieruchomości - Bahrajn

Jednym z ciekawszych państw bliskiego wschodu, w których moglibyście zamieszkać jest Bahrajn, a właściwie Królestwo Bahrajnu. Leży on w Zatoce Perskiej, między Katarem a Arabią Saudyjską. Bahrajn to wyspa, a także kilkanaście wysp i wysepek w najbliższej okolicy.

Klimat

Kraj leży w strefie klimatu zwrotnikowego, o suchej odmianie. Opady są niewielkie i osiągają jedynie 80 mm rocznie. Dobowa temperatura w styczniu wynosi 17 stopni Celsjusza, w sierpniu natomiast 34 stopnie Celsjusza. Latem często występują upały nawet do 45 stopni Celsjusza. Warto wiedzieć, że pomimo braku opadów i wysokich temperatur szata roślinna Bahrajnu jest dosyć bogata, jednak fauna Bahrajnu jest jednak uboga i składa się głównie z gatunków pustynnych.

Ceny nieruchomości w Bahrajnie

Jeśli jednak interesują Was nieruchomości, może warto wiedzieć, że ich ceny w Bahrajnie rosną od pewnego czasu i jest to dobry znak. Najwyższy wzrost cen nastąpił w stolicy Bahrajnu - Manama, gdzie w ciągu ostatnich lat ceny wzrosły o około 600%, kiedy ceny w innych miastach wzrosły o bagatela 400%. Średnia cena nieruchomości w Manama wynosi 2202 Dolarów za metr kwadratowy, natomiast dwa lata temu metr kwadratowy kosztował 1326 Dolarów.

Trzeba przyznać, że na ceny nieruchomości najbardziej mają wpływ wyższe wpływy do budżetu ze sprzedaży ropy naftowej. Dzięki temu podniosła się siła nabywcza Bahrajnu. Dodatkowo inwestycje zagraniczne i liberalne przepisy dotyczące nieruchomości, w tym wolność podatkowa i łatwe zdobycie dofinansowania do zakupu nieruchomości. To wszystko przyczyniło się do boomu na rynku nieruchomości w Bahrajnie, zwiększył się popyt, zwiększyła się podaż i rynek nieruchomości w Bahrajnie świętuje sukces.

Cudzoziemcy w Bahrajnie

Jeśli interesujecie się zakupem nieruchomości na pewno zastanawia Was, czy cudzoziemcy mogą kupować nieruchomości lub grunty w tym pięknym kraju. Odpowiedź nie jest prosta, bo i tak i zarazem nie. Co ważniejszą informacją dla nas jest fakt, że cudzoziemcy mogą kupować i wynajmować nieruchomości w Ahmed Al-Fateh, Hoora, Bu Ghazal, Seef oraz w Northern Manama - wszystkie te lokalizacje mieszczą się w stolicy Bahrajnu, a także poza nią w Durrat Al-Bahrajn, Amwaj Islands oraz Dannat Hawar - które są rekultywowanymi terenami przeznaczonymi pod zabudowę turystyczną.

Taką listę lokalizacji, w których możecie kupić lub wynająć nieruchomość w Bahrajnie wprowadził dekret z mocą ustawy numer 40 z 1999 roku, która mówi, że osoby nie będące mieszkańcami Bahrajnu, a także zagraniczne firmy mogą posiadać nieruchomości, a także ziemie w Bahrajnie. Istnieją jednak określone strefy, wyznaczone przez rząd, w których zagraniczni nabywcy mogą kupić ziemię lub nieruchomość. Rząd dodatkowo zakazał zakupu przez obcokrajowców nieruchomości powyżej 5000 metrów kwadratowych. Mieszkańcy Bahrajnu, a także obywatele Rady Zatoki Perskiej, czyli Arabii Saudyjskiej, Omanu, Kuwejtu, Kataru, a także Zjednoczonych Emiratów Arabskich mogą kupować ziemię i nieruchomości bez ograniczeń.

Proces zakupu nieruchomości w Bahrajnie

Sam zakup nieruchomości w Bahrajnie nie jest procedurą trudną, jednak zaleca się zatrudnienie prawnika do przeprowadzania tego procesu. Kupujący może skorzystać z usług agenta nieruchomości, za pośrednictwem którego znajdzie odpowiadającą mu nieruchomość. Jeśli macie wybraną nieruchomość, powinniście sami lub za pośrednictwem agenta skontaktować się ze sprzedawcą w celu negocjacji.

Po negocjacjach podpisujecie umowę rezerwacji, w której sprzedający zobowiązuje się nie sprzedawać nieruchomości nikomu innemu. Kupujący powinien też dokonać zaliczki, a dokładny harmonogram płatności powinien znaleźć się w umowie kupna sprzedaży.

Tytuł własności przenoszony jest dopiero po pełnej wpłacie. Ważne, aby umowa sprzedaży była poświadczona notarialnie. Należy pamiętać o uiszczeniu wszelkich opłat, kupujący płaci 2% opłaty rejestracyjnej, sprzedający płaci od 1 do 5% opłaty agenta nieruchomości. Proces rejestracji nieruchomości trwa z reguły około 31 dni.

Podatek dochodowy

Warto również wiedzieć, że wynajmując zakupioną nieruchomość, nie zapłacicie podatku, ponieważ w Bahrajnie nie ma podatku dochodowego. Rząd rozważa wprowadzenie podatku od wartości dodanej w wysokości 2,5%. Należy pamiętać jedynie o podatku gminnym wysokości 10%, który jest nakładany na wszystkie nieruchomości, które zostały wydzierżawione ekspatriantom.
Bahrajn to bardzo ciekawe miejsce i prawdopodobnie dobry rynek nieruchomości. Jeśli chcecie zainwestować na Bliskim Wschodzie, Bahrajn być może jest strzałem w dziesiątkę.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.