Forum nieruchomości w sułtanacie Brunei. Dział naszego forum o inwestowaniu w Azji, poświęcony nieruchomościom w Brunei w Azji południowo wschodniej. Ze źródeł angielskojęzycznych posiadamy informację iż obcokrajowcy nie mogą kupować nieruchomości w Sułtanacie Brunei. Można tylko wynajmować nieruchomości w Brunei. Wyjątek stanowią osoby które uzyskają pisemne zezwolenie od króla/sułtana Brunei. Ziemia jest własnością króla i rodziny królewskiej. Prawo pochodzi z 1909 roku i jest zachowane do dziś.
W tym dziale forum "Dom bez Granic" inwestycje w nieruchomości na świecie - mamy nadzieję poczytać opinie i informacje od osób które podróżowały do Brunei i zachcą podzielić się z czytelnikami forum "Dom bez Granic" swoimi doświadczeniami z tego kraju. Informacje o wakacyjnych apartamentach w Brunei, hotelach i zakwaterowaniu w tym kraju. Ceny, jakość i opinie. Wynajem wakacyjny willi i apartamentów w Brunei. Polacy w Brunei i doświadczenia z podróży po tym kraju. Polskie forum dyskusyjne o Brunei. Doradztwo i praktyczny consulting on-line o nieruchomościach w Azji południowo wschodniej. Ryzyko inwestowania w tym regionie świata. Największe miasta Brunei to: Seria, Kuala Belait, Sukang, Pekan Tutong, Muara, oraz Bandar Seri Begawan.
#954 przez Informator
20 mar 2018, o 09:56
Nieruchomości - Brunei

Na świecie jest wiele krajów, w których każdy mógłby zamieszkać. Wiele z tych krajów jest bardzo ciekawych i kuszą swoją florą, czy historią i kulturą. Jeśli poszukacie bardziej egzotycznych krajów, często może się jednak okazać, że zakup nieruchomości jest albo niemożliwy, albo stosunkowo utrudniony. Jednym z takich przepięknych i bardzo ciekawych krajów, ale jednocześnie dość trudnym do zamieszkania krajem jest Brunei.

Położenie geograficzne i klimat Brunei

Brunei, a oficjalnie Państwo Brunei Darussalam położone jest w południowo - wschodniej Azji, na północnym wybrzeżu Borneo. Kraj graniczy z Malezją i ma dostęp do Morza Południowochińskiego. Kraj ma powierzchnię 5765 kilometrów kwadratowych i jednocześnie jest jednym z najmniejszych państw na świecie. Kraj leży na terenie nizinnym, przechodzącym w teren górski na wschodzie. Brunei leży w strefie klimatu równikowego w odmianie wilgotnej.

Sułtanat Brunei

Co jest ważne, Brunei to monarchia absolutna, a dokładniej, jej wschodnia, islamska forma – sułtanat. Na czele kraju czele stoi Sułtan Brunei, który jest jednocześnie głową państwa, jak i szefem rządu. Pogłoski o ogromnych zarobkach i największym na świecie majątku sułtana nie są potwierdzone, ale biorąc pod uwagę, że jest on absolutnym władzą monarchii, wszystkie plotki mogą mieć chociaż najmniejsze potwierdzenie w faktach.

Jedno jest pewne, Pałac Istan Nurul Imam, będący siedzibą sułtana Brunei i jednocześnie siedzibą rządu, uznawany jest za największy tego typu, gdyż ma 0,75 km długości i 0,5 km szerokości, 1788 pokoi, 257 łazienek i sale balową na 4 tysiące osób, łącznie zajmuje około 200 tysięcy metrów kwadratowych, a jego budowa w 1984 roku kosztowała ponad 400 milionów Dolarów. Turyści mogą zwiedzać ten klejnot sułtana Brunei tylko przez trzy dni w roku, pod koniec ramadanu.

Profil kraju

Dla kontrastu, większość Brunei to biedny kraj, w którym stopa bezrobocia co prawda wynosi zaledwie 2,6%, ale nie ma tutaj płacy minimalnej. Warto wiedzieć, że dwie trzecie powierzchni Brunei to niedostępne, dziewicze lasy, praktycznie bez dróg. W związku z tym, a także zlokalizowaniem Brunei, wciśniętego jakby między dwie prowincje sąsiedniej Malezji, dużym problemem bywa podróż z jednej prowincji Malezji do drugiej, z Kota Kinabalu do Miri i odwrotnie. W Brunei jest około 3 tysięcy kilometrów dróg utwardzonych i zaledwie 13 kilometrów torów kolejowych. Znajdziecie tutaj również jedno lotnisko.

Brunei oprócz pięknej fauny i flory ma do zaoferowania turystom takie miejsca, jak wspomniany pałac sułtana Brunei, ale również Muzeum Brunei, które od 1965 roku gości w swoich murach turystów ciekawych historii i kultury tego wspaniałego państwa. W między czasie muzeum zostało przeniesione do nowego gmachu w Kota Batu. Zbiory muzeum to głównie eksponaty etnograficzne i archeologiczne, a także historyczne. Muzeum prezentuje wiele wystaw stałych, traktujących między innymi o historii Brunei od przybycia Portugalczyków i Hiszpanów w XVI wieku, a także prezentującym kolekcję sztuki islamskiej, czy fragmenty średniowiecznej ceramiki.

Zakup nieruchomości w Brunei przez obcokrajowca

Przechodząc jednak do rynku nieruchomości w Brunei, to jak już wiecie, jeśli marzyliście o zakupie domu lub działki w Brunei, będziecie trochę zawiedzeni. Zakup ziemi czy domu w Brunei może nie jest niemożliwy, ale może to być dosyć utrudnione. Przed wprowadzeniem kodeksu ziemskiego w Brunei ziemia była własnością rodziny królewskiej, oraz szlachty, po wprowadzeniu kodeksu, który jest używany do dzisiaj, ziemię tą można już dzierżawić. W ten sposób cudzoziemcy mogą dzierżawić, a nie posiadać na własność ziemi, czy domu w Brunei. Dopuszczane są wyjątki, po uprzedniej pisemnej zgodzie króla. Nie jest to jednak na tyle przetarta ścieżka, aby opisać ją krok po kroku.

Ceny nieruchomości w Brunei

Nie ma publicznie podanych cen, przez co ciężko podać również ich historię i nie można ocenić opłacalność inwestycji w nieruchomości w Brunei. Jest to cudowne państwo, bardzo dobry cel turystyczny, ale ciężko cokolwiek więcej powiedzieć o rynku nieruchomości w Brunei. W związku z tym, bardziej zachowawczy inwestorzy powinni omijać tak ryzykowne rynki nieruchomości i skupić się na bardziej popularnych rynkach.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.