Forum nieruchomości w Jemenie. Stolicą kraju jest Sana, a największe miasta tego arabskiego kraju położonego na Półwyspie Arabskim są: Badżil, Sada, Amran, Zamar, Al-Mukalla, Ibb, Al-Hudajda, Ta'izz, oraz miasto Aden. Jemen z populacją ponad 28 mln ludności to jeden z najbiedniejszych krajów na Środkowym Wschodzie. Do roku 1990 istniały dwa kraje: Jemen Północny i Jemen południowy. Północna część kraju jest bogatsza i to w dalszym ciągu powoduje napięcie w kraju. Także ekstremiści islamscy w Jemenie dają się od czasu do czasu we znaki, co skutecznie zniechęca inwestorów do wydawania pieniędzy w tym kraju. W 2002 roku zreformowano prawo i między innymi ustawę mówiącą, iż obcokrajowcy mogą nabywać nieruchomości w Jemenie i być 100% właścicielami, bez dodatkowych pozwoleń od wszelakich instytucji państwowych. Jednak to prawo jest przeciwieństwem innej ustawy, która limituje własność nieruchomości w przypadku obcokrajowca do 49%. Brak infrastruktury, instytucji egzekwujących prawo, oraz poruszanie się w labiryncie jemeńskiego systemu, skutecznie zniechęca do inwestycji w tym kraju. Tutaj znajdziesz także wypowiedzi Polaków mieszkających w Jemenie, oraz podróżników którym udało się być w Jemenie na wyprawie do Azji. Sprawdź jakie ceny są w Jemenie, jak wygląda transport, noclegi, zakwaterowanie w hotelach i podróżowanie po Jemenie. Dominującą religią w Jemenie jest Islam, walutą jest rial jemeński, a językiem urzędowym jest arabski.
#2619 przez Informator
12 maja 2022, o 23:34
Jeżeli byłeś w Jemenie podziel się z nami swoimi przeżyciami i doświadczeniami. Bardzo mało Polaków było w tym kraju. A nie mam pojęcia czy w ogóle jacyś Polacy mieszkają na stałe w Jemenie.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.