Forum nieruchomości w Kambodży. Niezwykle popularny kraj w Azji południowo wschodniej wśród ekspatów, ale także wśród osób podróżujących po tym regionie. Kiedyś państwo nazywało się Kampuczą. Angkor Wat i inne zabytki tego kraju od lat tworzą magię tego regionu i przyciągają turystów. Walutą Kambodży jest riel kambodżański. Zmieniło się prawo w Kambodży co do nabywania nieruchomości przez obcokrajowców. Z ponad 13 milionową liczbą ludności Kambodża jest interesującym miejscem na dom wakacyjny w tropikach Azji lub na inwestycję w dom lub mieszkanie pod wynajem. Największe miasta Kambodży to: Phnom Penh - stolica kraju, Sisophon, Ta Khmau, Preah Seihanu, Poiphet, Battambang, oraz miasto Siem Reap. Kambodża graniczy z Tajlandią, Laosem i Wietnamem. Ostatnie lata to gwałtowny ekonomiczny wzrost Kambodży, co za tym idzie podrożały również nieruchomości w tym kraju. Po modyfikacji prawa w 2010 roku obcokrajowcy mogą kupować apartamenty i condominia w Kambodży, jednak nie ziemię (działki budowlane). Co za tym idzie, parterów w budynkach, jak czytamy w opracowaniach Global Property Guide. Posiadanie ziemi przez obcokrajowca jest wbrew konstytucji Kambodży i budzi wiele kontrowersji. Jednakże cudzoziemcy mogą być właścicielami ziemi poprzez nabycie nieruchomości przez założoną w Kambodży firmę. Nieruchomości w Kambodży dla obcokrajowców to bardzo atrakcyjna forma inwestycji w tym kraju i z roku na rok coraz więcej obcokrajowców przeprowadza się do tego kraju na stałe. Podobnie jak do Tajlandii. Mieszkasz w Kambodży? Zamierzasz się tam przeprowadzić? Szukasz nieruchomości lub chcesz pomóc innym Polakom w osiedleniu się w Kambodży, napisz na naszym forum o swoim życiu w tym kraju. Prowadzisz bloga o Kambodży i podróżach po Azji południowo wschodniej? Napisz nam o tym. Ile potrzeba pieniędzy aby się utrzymać w Kambodży przez miesiąc, jakie są ceny żywności, artykułów pierwszej potrzeby i ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Kambodży. Podatki, założenie firmy i inne aspekty prowadzenia działalności i biznesu w Kambodży. Posty i opinie od Polaków mieszkających w Kambodży na stałe i od osób podróżujących po tym kraju. Jedzenie i życie codzienne w Kambodży. Jakie jest ryzyko inwestowania w tym kraju? Doradztwo, konsulting w inwestycjach. Jak prezentuje się sprawa wynajmu wakacyjnego i zakwaterowania w hotelach w Kambodży. Proces nabywania nieruchomości w Kambodży przez cudzoziemca.
#949 przez Maccumba
18 mar 2018, o 14:28
Jakie są ceny w Kambodży? Ile trzeba mieć pieniędzy na dzień aby przeżyć?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.