Forum nieruchomości w Katarze. Polskie forum dyskusyjne i wymiany doświadczeń - dział forum Katar. Tutaj zamieszczamy informacje i posty związane z tym krajem. Oferty wakacyjnych apartamentów w Katarze, oraz informacje od osób które odwiedziły ten arabski kraj w swoich podróżach po świecie i poszukiwaniu najlepszych miejsc na świecie do inwestycji w nieruchomości zagraniczne i najlepszej lokaty kapitału. Czy można uzyskać niezależność i wolność finansową poprzez inwestycje w nieruchomości w Katarze? Czy warto inwestować w tym kraju? Polacy w Katarze i polskie placówki w Katarze. Polonia i środowiska polonijne w tym kraju. Biura i agencje nieruchomości i prawo obowiązujące obcokrajowców w Katarze. Za i przeciw - dyskusja na temat czy warto kupować w Katarze. Podatki w katarze i firma w Katarze. Jak wygląda życie i praca w Katarze? Ile się zarabia i ile kosztuje średnio metr kwadratowy nieruchomości w Katarze. Polskie doradztwo i consulting w inwestycjach, oraz nieruchomościach w Katarze. Masz firmę lub biznes związany z Katarem? Zaprezentuj tutaj swoje serwisy i usługi dla Polaków w Katarze. Forum nieruchomości za granicą - Katar. Polskie forum nieruchomości na świecie i szukania okazji do korzystnych inwestycji w świecie nieruchomości. Sprawdź posty z poszczególnych miast w Katarze: Ad-Dauha, Musajid, Asz-Szahanijja, Umm Salal Muhammad, Al-Wakra, Al-Chaur, Az-Zachira, Ar-Rajjan Industrial Area, oraz Ar-Rajjan.
#876 przez Informator
30 sty 2018, o 15:07
Nieruchomości - Katar

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakby to było zamieszkać na bliskim wschodzie, w jednym z piękniejszych miast Półwyspu Arabskiego? Jednym z państw bliskiego wschodu, nie mającym większych przeciwwskazań co do zakupu nieruchomości przez cudzoziemców jest Katar.

Katar to państwo we wschodniej części Półwyspu Arabskiego, graniczące tylko z Arabią Saudyjską, z dostępem do Zatoki Perskiej. W Katarze językiem urzędowym jest język arabski, ale język angielski jest także w użyciu. Katar to księstwo - emirat, którego głową państwa jest emir, ale władzą wykonawczą sprawują rząd i premier przez niego powołani. Warto pamiętać, że religią dominującą w Katarze jest Islam, obowiązują tutaj normy obyczajowości muzułmańskiej. Warto również wiedzieć, że katar leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego, średnia temperatura w styczniu wynosi 17 stopni Celsjusza, w sierpniu natomiast waha się od 38 do 44 stopni Celsjusza.

Aktualna sytuacja na rynku nieruchomości w Katarze

Rynek nieruchomości w Katarze stoi aktualnie w obliczu mocnego spowolnienia gospodarczego i kryzysu dyplomatycznego w regionie. Ogólny wskaźnik cen spadł o 9,8% w ciągu pierwszego kwartału 2017 roku, w przeciwieństwie do dużego wzrostu z roku poprzedniego - rzędu 13,37%.

Przygotowania do Mistrzostw Śwata w Piłce Nożnej w 2022

Mimo wszystko katarskie nieruchomości są wciąż budowane. Boom budowlany związany jest z przygotowaniami do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2022. Od 2013 roku ceny nieruchomości rosły, w 2013 roku o 20,74% , w 2014 o 34,67%, w 2015 roku o 14,39%. W 2016 roku rynek nieruchomości zwolnił, wartość transakcji związanych z nieruchomościami spadła prawie o połowę. Co ciekawsze, jednocześnie rośnie popyt, sprzedaż nieruchomości wzrosła o 5,8%. Eksperci uważają, że to chwilowe i popyt spadnie w drugiej połowie roku, a rynek mieszkaniowy pozostanie w depresji, głównie ze względu na polityczne decyzje sąsiednich krajów arabskich o zerwaniu więzi dyplomatycznych z Katarem, pod pretekstem wspierania przez Katar terroryzmu.

Zakup nieruchomości w Katarze przez Polaka

Cudzoziemcy mają prawo kupić nieruchomość w określonych obszarach państwa, są to The Pearl, West Bay Lagoon, oraz Al Khor. Jeśli dokonacie zakupu nieruchomości w jednej z tych lokalizacji, automatycznie otrzymacie prawo pobytu, które będzie aktywne przez cały czas posiadania nieruchomości, nie tylko dla właściciela, ale również dla jego rodziny.

Rynek deweloperski

Nieruchomości w Katarze najczęściej kupowane są bezpośrednio od developerów. Co ciekawsze, jeśli ktoś kupi nieruchomość, która jest przed ukończeniem, to jeśli chce ją sprzedać, również będzie musiał skorzystać z pośrednictwa developera. Wpłata za nieruchomość uiszczana jest u developera zgodnie z harmonogramem płatności podanym z reguły w umowie sprzedaży. Pełna płatność z reguły nie jest wymagana zanim nieruchomość nie zostanie ukończona i oddana do użytku. Przykładowo przy zakupie nieruchomości w The Pearl, wymagana jest zaliczka 20%, następnie 75% wpłacane jest kwartalnie, a finalne 5% wpłacane jest po zakończeniu budowy.

Proces zakupu i opłaty

Bardzo przyjemnie wygląda tabela opłat, które czekają kupującego przy zakupie nieruchomości w Katarze. Wpłaca on jedynie 0,25% tak zwanej opłaty za transfer. Przy tej okazji można potrzebować uwierzytelnienia dokumentów, które kosztuje w przeliczeniu nieco ponad 4 Dolary.

Więcej opłat nie przewidziano. Rezydenci, a także osoby nie będące rezydentami, ale posiadające dochody w Katarze są opodatkowane tylko z dochodów z działalności gospodarczej. Warto jednak wiedzieć, że taką działalnością może być wszelki zawód, usługi, handel czy wykonywanie jakiejkolwiek działalności w celu osiągnięcia zysku. Wówczas podatek pobierany jest według zryczałtowanej stawki 10%. Warto wiedzieć, że dochody z wynajmu są również traktowane jako dochody z działalności.

Chwilowo rynek nieruchomości w Katarze pozostaje w depresji, ceny nieruchomości w ostatnim okresie spadły, a sąsiednie państwa zerwały stosunki dyplomatyczne z Katarem i mogą to być przesłanki przeciwko inwestycji w nieruchomości w tym kraju.

Warto jednak wiedzieć, że Katar organizował dotychczas z pełnym sukcesem wiele sportowych imprez takich jak Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2015 roku, Mistrzostwa w Kolarstwie Szosowym w 2016, to być może planowana organizacja Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2022 będzie dobrym pretekstem do zastanawiania się nad inwestycją w nieruchomości w Katarze.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.