Forum nieruchomości w Kuwejcie. Jeżeli wybierasz się do pracy w Kuwejcie lub poszukujesz inwestycji na Bliskim Wschodzie i na azjatyckim rynku nieruchomości, to w dziale o Kuwejcie znajdziesz posty, opinie i doświadczenia opisane przez osoby z Polski które mają doświadczenia z Kuwejtu. Sami niewiele wiemy o kuwejckim rynku nieruchomości. Czy obcokrajowiec może kupować ziemię i nieruchomości w Kuwejcie. Czy są obostrzenia nie tylko kulturowe ale i prawne co do inwestycji w tym kraju. Obcokrajowiec w Kuwejcie. Praca w Kuwejcie i wynajem mieszkania w Kuwejcie. Napisz nam o swoich przeżyciach z tego kraju. A może mieszkasz tam na stałe lub masz pracę. Napisz ile kosztuje wynajem mieszkania w Kuwejcie, ile wynoszą podatki w Kuwejcie, ile kosztują podstawowe produkty spożywcze, ile transport a ile rozrywka w Kuwejcie. Jak wyglądają agencje nieruchomości w Kuwejcie. Czy jest obecny np. Remax lub Century 21.
Consulting i doradztwo dla firm i osób indywidualnych na kuwejckim rynku nieruchomości. Ryzyko inwestowania w nieruchomości w Kuwejcie. Jakie są ceny notariusza, prawnika i jak egzekwowane jest praco w świecie muzełmańskim. Polonia w Kuwejcie.
Ośrodki turystyczne i co należy zwiedzić w Kuwejcie. Czy można wynająć apartamenty i domy wakacyjne w Kuwejcie. Forum dyskusyjne "Dom bez Granic" wita w Kuwejcie. Sprawdź posty z miast kraju: Dżalib asz Szujuch, Al-Farwanijja, Dżanub Czitan, Hawalli, As-Salimijja, oraz Dżalib asz Szujuch.
#953 przez Informator
20 mar 2018, o 09:51
Nieruchomości Kuwejt. Informacje dla wyjeżdżających

Jedziesz do pracy w Kuwejcie? Jedziesz na wakacje i zwiedzanie Kuwejtu? Te informacje na pewno Ci się przydadzą przed podróżą do tego kraju

Możliwość zakupu nieruchomości na Bliskim Wschodzie może okazać się odległą perspektywą inwestycyjną. Tak też niestety jest z Kuwejtem, który jest wspaniałym i bogatym krajem, jednak zakup nieruchomości przez ludzi z zachodu jest aktualnie niemożliwy.

Jeden z najbogatszych krajów regionu

Kuwejt to co prawda mały kraj, ale jednocześnie bardzo bogaty. Kuwejt leży w północno zachodniej części Zatoki Perskiej, graniczy z Iranem, Irakiem i Arabią Saudyjską. Kuwejt jest jednym z najbogatszych krajów regionu, a zamieszkuje go nie całe trzy miliony mieszkańców, z czego przynajmniej pół miliona nie jest pochodzenia kuwejckiego. Produkcja ropy naftowej w Kuwejcie sięga 96 miliardów baryłek ropy i stanowi około 10% zaopatrzenia światowego w ten drogocenny surowiec.

Kuwejt w 90% składa się głównie z powierzchni nizinnych, pustyni i półpustyni. Panuje tutaj klimat zwrotnikowy, suchy, w którym średnia temperatura w styczniu wynosi 12 stopni Celsjusza, a w lipcu 35 stopni Celsjusza. Zimą pojawiają się często burze piaskowe, opady zdarzają się tylko latem, często są to ulewne deszcze, ale średnie opady roczne wynoszą zaledwie 100 do 200 mm. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że latem temperatura potrafi przekroczyć 50 stopni Celsjusza.

Obcokrajowcy i Polacy w Kuwejcie

Kuwejt może wydawać się idealnym miejscem do inwestycji w nieruchomości. Jednak przy zakupie nieruchomości w Kuwejcie jest jeden podstawowy problem, cudzoziemcy poza niewielkimi wyjątkami nie mogą posiadać nieruchomości w Kuwejcie. Tymi wyjątkami niestety nie są ludzie z zachodu, a jedynie obywatele Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Kataru, a także Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Niestety brak możliwości zakupu nieruchomości przez ekspatów, czyli osoby, które opuściły ojczyznę często w poszukiwaniu zatrudnienia, głównie wysokiej klasy specjalistów, stanowi dodatkowy problem rynku nieruchomości w Kuwejcie. Brak takiej możliwości uniemożliwia zatrzymanie przepływu kapitału w kraju, również od osób, które postanowiły zarabiać za granicą.

Władze Kuwejtu są ostrożne ze względu na inwazję podczas pierwszej wojny w Iraku, ale obiecały, że zmienią przepisy dotyczące własności zagranicznej w Kuwejcie, w konkretnych, wyznaczonych z góry obszarach. Propozycje na ten temat pojawiają się różne, między innymi umożliwienie zakupu cudzoziemcom do 1000 metrów kwadratowych nieruchomości, bez możliwości odsprzedaży bez uprzedniego zezwolenia.

Sprzedaż i wynajem nieruchomości w Kuwejcie

Warto również wiedzieć, że większość stron internetowych agencji nieruchomości, a także innych zajmujących się sprzedażą czy wynajmem nieruchomości są tylko w języku arabskim, w dodatku są bardzo niskiej jakości. Agencje najchętniej zajmują się wynajmem nieruchomości, krótko i długoterminowo, niż ich handlem.

Niestety największym problemem rynku nieruchomości w Kuwejcie jest faktyczny brak nieruchomości mieszkalnych. Mógłby to być doskonały znak dla developerów, czy inwestorów, którzy chcieliby zarobić w związku z tym faktem niemałe pieniądze, jednak nie jest to takie proste choćby ze względu na ograniczenia inwestycji zagranicznych. Najchętniej wybieranymi lokalizacjami są Salmiya, Salwa i Jabriya, a także Hawali. Im bliżej morza, tym nieruchomości są droższe. Co ciekawsze, wille są bardziej popularne w miastach, a mieszkania i piękne apartamenty na obrzeżach miast, często na pasie nadmorskim.

Sprawy wynajmu w Kuwejcie

Jeśli interesuje Was wynajmowanie nieruchomości w Kuwejcie, warto wiedzieć, że właściciel może podnieść czynsz w ciągu okresu najmu, w każdej chwili nawet do 100% w skali całego okresu najmu. W tym wypadku najemca ma tylko dwie możliwości, albo zaakceptuje podwyżkę, albo będzie zmuszony szukać nowego lokalu. Właściciel może wypowiedzieć umowę najmu po okresie 5 lat, zawiadamiając sąd i najemcę o tym fakcie z odpowiednim wyprzedzeniem zgodnym z umową. Niewypowiedzenie tej umowy poprzez poinformowanie sądu i najemcy, automatycznie przedłuża okres najmu o kolejne 5 lat. Właściciel ma prawo również poprosić lokatora o wyprowadzenie się z dziewięciomiesięcznym okresem wypowiedzenia.

W niedalekiej przyszłości być może zostanie umożliwiona inwestycja w nieruchomości przez cudzoziemców, nie licząc tylko tych wymienionych dzisiaj jako wyjątki. Jeśli do tego dojdzie, może okazać się, że Kuwejt jest bardzo ciekawym rynkiem nieruchomości. Do tego czasu, pozostaje czekać i traktować Kuwejt jako kraj bardzo ciekawy pod względem kultury i historii, a także doskonałe miejsce na spędzenie wspaniałego urlopu.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.