Forum nieruchomości w Malezji. Kiedyś mówiono o tym kraju: jeden z tygrysów azjatyckiej gospodarki, dziś ważne miejsce nie tylko na mapie turystycznej Azji południowo wschodniej, ale także miejsce do inwestycji przez zagranicznych inwestorów. W tym dziale znajdziesz informacje na temat cen nieruchomości w Malezji. Dowiesz się jak kupić mieszkanie, działkę czy dom w Malezji, oraz ilu obcokrajowców co roku kupuje nieruchomości w Malezji. Domy na wakacje lub dom na emeryturę w tropikalnej Malezji. Czy inwestując w malezyjski rynek nieruchomości można uzyskać wolność finansową poprzez inwestowanie w nieruchomości na świecie? Polacy w Malezji i polskie środowiska polonijne w tym kraju. Mieszkasz w Malezji? Wynajmujesz lub jesteś właścicielem nieruchomości w tym kraju? Podziel się z czytelnikami forum "Dom bez Granic" jakie są ceny domów i mieszkań w Malezji? Ile kosztuje wynajem mieszkania i czy obcokrajowiec bez przeszkód może kupić nieruchomość w Malezji. Jaka jest stawka podatkowa w Malezji? Ile kosztuje obsługa prawna, a ile notarialna. Gdzie szukać doradztwa i consultingu w Malezji. Ile zarabia się w Malezji i jakie jest ryzyko inwestowania przez obcokrajowca. Wszystkie aspekty związane z kupowaniem i inwestowaniem w nieruchomości w Malezji. Poczytaj posty i opinie z największych miast tego kraju: Kuala Lumpur, Malakka, Johor Bahru, Selayang Baru, Petaling Jaya, Ipoh, George Town, Subang Jaya, Klang, i Kajang.
#745 przez _admin_
23 lis 2017, o 17:55
Nieruchomości – Malezja

Przewodnik dla inwestorów i odwiedzających Malezję.

Azja to piękny kontynent, nie tylko do zwiedzania, ale również do osiedlenia się tutaj na stałe. Wiele krajów azjatyckich chętnie przyjmuje cudzoziemców, którzy mogą kupić sobie dom lub mieszkanie i zamieszkać w nim na stałe lub traktować jako dom na urlop.

Kraj do zamieszkania w Azji

Jednym z piękniejszych państwa w którym możecie zamieszkać jest Malezja. Jest to państwo w południowo - wschodniej Azji na wyspie Borneo oraz na Półwyspie Malajskim. Liczy ono aktualnie około 28 milionów mieszkańców. Największym miastem jest stolica Malezji Kuala Lumpur, z której część administracyjna i rządowa została przeniesiona w latach 1999 -2005 do Putrajaya, aby odciążyć przeludnioną Kuala Lumpur.

Innymi większymi miastami Malezji są George Town, Johor Bahru i Ipoh. Malezja leży w strefie klimatu równikowego, można wyodrębnić dwie pory roku, suchą, która przypada na kwiecień - wrzesień, oraz deszczową od października do marca. Temperatury średnio wahają się między 25 a 30 stopni Celsjusza w ciągu roku, ale pora sucha jest dużo cieplejsza, temperatura wynosi od 32 do 36 stopni Celsjusza.

Terytorium państwa oddzielone jest Morzem Południowochińskim. Ukształtowanie terenu jest podobne w obu częściach kraju, głównie nadmorskie równiny przechodzące w gęsto zalesione zbocza. Malezja to nie tylko piękne, egzotyczne plaże z białym, miałkim piaskiem i szmaragdową wodą, ale również przeszło 50 rezerwatów i parków narodowych, takich jak Gunung Malu, Kinabalu, Bako, Taman Negara, Niah, Batan Ai, czy Gunung Gading. Najwyższym szczytem Malezji jest położony na Borneo Kinabalu, który wynosi 4101 metrów nad poziomem morza.

Ceny nieruchomości w Malezji

Wzrost cen nieruchomości w Malezji zwolnił, w III kwartale 2016 roku wzrosły o 5,36%, co po skorygowaniu inflację daje 3,81%. Wzrost ten jest niższy w porównaniu z wynikiem z poprzedniego roku, kiedy wzrost cen wynosił 7,35%, czyli po skorygowaniu o wartość inflacji 4,61%. Wzrost w III kwartale 2016 roku był najniższym od 2009 roku. W trzecim kwartale 2016 roku średnia cena domu wynosi około 335 tysięcy MYR, czyli Ringgitów Malezyjskich, co daje około 75 tysięcy Dolarów.

Średnie ceny są różne ze względu na rodzaj nieruchomości, w ten sposób domy szeregowe kosztują około 67 tysięcy dolarów, mieszkania o podwyższonym standardzie około 72 tysięcy dolarów, domki jednorodzinne około 126 tysięcy dolarów, oraz domy bliźniacze około 113 tysięcy dolarów. Eksperci uważają, że rynek nieruchomości w Malezji będzie notował teraz powolny wzrost, nie będzie to wysoki wzrost, głównie ze względu na spowolnienie gospodarcze i słabe notowania waluty.

Kto może kupić nieruchomość w Malezji

Od 2014 roku właścicielami dowolnego rodzaju nieruchomości w Malezji może zostać każdy cudzoziemiec pod warunkiem, że będzie to nieruchomość o wartości minimalnej 1 miliona MYR, czyli około 250 tysięcy dolarów. Cudzoziemcy mogą nabyć maksymalnie do dwóch nieruchomości mieszkalnych.

Koszty zakupu i opłaty notarialne w Malezji

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem nieruchomości w Malezji, swoją przygodę z tym krajem powinniście zająć od wynajęcia lokalnego prawnika, zajmującego się nieruchomościami. Jak już wybierzecie nieruchomość, wysyłacie ofertę zakupu i wpłacacie 3% depozytu. W ciągu 14 dni podpisujecie umowę sprzedaży i wpłacacie kolejne 7% depozytu. Po podpisaniu tej umowy będziecie mieli najwyżej trzy miesiące na wpłatę pełnej należności.

Przy zakupie będziecie zmuszeni uiścić opłatę skarbową, w zależności od ceny nieruchomości. Jako, że cudzoziemcy mogą kupić nieruchomości powyżej 1 miliona MYR, zmieścicie się w górnych widełkach, które zaczynają się od pół miliona MYR, wówczas zapłacicie 3% podatku. Istnieje również opłata prawna, dla kwoty od 1 miliona MYR do 3 milionów MYR, wynosi ona 0,6%, do 5 milionów MYR wynosi 0,5%, do 7,5 miliona MYR 0,4%, a powyżej tej kwoty wartość podatku może być negocjowana, ale nie powyżej 0,4%. Na koniec dochodzą do tego opłaty inne, które w sumie wynoszą 180 MYR, a wliczają się w nią opłaty stemplowe, opłaty za rejestracje czy rozpatrzenie wniosku. Warto pamiętać, że kupujący opłaci również 2% prowizji agentowi nieruchomości.
Malezja może się okazać strzałem w dziesiątkę, jeśli będziecie mieli ochotę zamieszkać w dalekim, ciepłym kraju. Jeśli chcielibyście zainwestować tutaj swoje środki finansowe czy oszczędności.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.