Forum nieruchomości w Australii. Polskie forum nieruchomości na świecie związane z australijskim rynkiem nieruchomości. Dlaczego warto wyemigrować do Australii? Jak po przyjeździe wynająć mieszkanie? Jak Poak czy inny cudzoziemiec jest postrzegany w Australii. Ceny domów w Australii w poszczególnych regionach kraju. Restrykcje dla obcokrajowców co do zakupu ziemi w Australii? Gdzie jest korzystnie kupić w Australii. Ile kosztuje wynajem w Sydney a ile w Brisbane? Jesteś Polakiem w Australii? Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami jak wynająć dom w Australii, a jak zabrać się do kupna nieruchomości w Australii. Kredyty hipoteczne w Australii.
Jak wynająć apartament wakacyjny w Australii? Podatki od nieruchomości w Australii, całkowite koszty kupna domu w Australii? Zamieść post, załóż nowy wątek na Forum "Dom bez Granic" i wypowiedz się na temat Australii. A może masz pomysł na uzyskanie wolności finansowej poprzez inwestowanie w nieruchomości na australijskim rynku. Forum o najważniejszych stanach Australii: Queensland, Wiktoria, Nowa Południowa Walia, Australia Południowa, Terytorium Północne, Australia Zachodnia, oraz Tasmania. Polskie forum nieruchomości na świecie - Australia. Zapraszamy!
#157 przez Australek
14 cze 2015, o 10:37
Witam serdecznie.
Mój post pojawia się na forum "Dom bez Granic" z takiego względu, iż usilnie poszukuję polskiego agenta nieruchomości na Gold Coast w Australii. Chciałbym koniecznie nawiązać kontakt z osobą mówiącą po polsku z tego rejonu. Wim iż to gorący temat na rynku nieruchomości w Australii i jestem zainteresowany inwestycją i zakupem apartamentu albo domu na Gold Coast.
Potrzebuję kogoś aby wprowadził mnie w zagadnienie cen, podatków i podesłał mi jakieś konkretne oferty. Chciałbym wyjechać z Polski już wkrótce. Mam wkrótce ukończone 55 lat i wiem iż w Australii można się starać o tzw. retirement visa, czyli wiza dla niezależnych finansowo emerytów. Osób niezależnych finansowo, które mogą się w Australii utrzymać i sobie tam mieszkać. Mógłbym mieć problem tylko z językiem angielskim.
Szukałem godzinami w internecie, ale nie udało mi się żadnych Polaków z Australii znaleźć obeznanych z tym tematem.
Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc. Proszę o odpowiedzi na forum poniżej. Myślę iż to bardzo ciekawy temat, który zainteresuje wiele osób w Polsce i nie tylko.
Po prostu potrzebuję się wszystkiego dowiedzieć o nieruchomościach w tamtym regionie Australii. Blisko Brisbane, na które można dość łatwo dolecieć.
Będę niezmiernie wdzięczny za jakikolwiek informacje. Proszę o wyczerpujące informacje i kontakt.
Chciałbym tutaj rozpocząć dyskusję z Polakami mieszkającymi w Australii na stałe. Czy to dobry pomysł? Ile kosztuje utrzymanie w Australii? Ile realistycznie kosztuje utrzymanie mieszkania/domu w Queensland? Ile trzeba na posiłki i wyżywienie?
#347 przez Karol
3 mar 2016, o 22:06
Temat był założony dosyć dawno. Jestem ciekaw czy wszystkiego się Pan dowiedział. Jeśli tak, to czy mógłby Pan napisać te wszystkie informacje? Szczerze mówiąc nigdy nie słyszałem o czymś takim jak retirement visa a brzmi ciekawie
#348 przez Australek
4 mar 2016, o 15:04
Witaj Karolu
Dziękuję za post. Tzn. wszystko znalazłem na stronie Ambasady Australijskiej w sekcji Emigracja w języku angielskim. Jest wszystko dokładnie wytłumaczone i opisane. Także na wszelkich stronach angielskojęzycznych poświęconych Australii jest mnóstwo informacji na ten temat.
Nie mam teraz czasu aby Ci przesłac konkretne linki do tego, ale na 100% jest tego typu opcja. I własnie ja napisałem ten post w nadziei iz jacys Polacy są w temacie lub korzystali z tego systemu.
Pozdrawiam i do usłyszenia.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.